Huliganët serb sulmojnë autobusin me fëmijë nga Shqipëria në festivalin e Beogradit

Një grup huliganësh kanë gjuajtur me kanaqe birrash autobusin i cili ka transportuar fëmijët nga Tirana për në Beograd në festivalin ndërkombëtar “Gëzimi i Evropës”, ka mësuar presheva.com.

Incidenti ka ndodhur ditën e premte, me 30 shtator, në ora 2 e mëngjesit, në parkingun e Hotelit “Kontinental”, ku një grup i organizuar duke fyer me fjalë më banale, sharë dhe gjuajtur me kanaqe e sende të forta autobusin që ka transportuar fëmijët nga Shqipëria.

Siç kanë njoftuar organizatorët e këtij festivali, askush nuk është lënduar, dhe se mysafirët nga Tirana janë transportuar në mënyrë të organizuar deri tek banimi i tyre, duke gjykuar këtë sulm vandal ndaj fëmijëve.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Një koment

  1. femiu eshte leter e bardhe… por edhe thesare i kujtimeve. mjere ai prind… mjere ai institucion shqiptar, qe ne ditet e sotshme merr guximin dhe lejon femiun e tije qe te merr ruge per ne serbi… apo institucion qe pregadite udhetime te tilla. femijte nuk jan ne faj… por ata qe parapregaditin rreziqe per ta. serbi njiqind lekura mund ti nderron… por mbetet ujk nen lekure.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button