Hiqet flamuri kombëtar në qendër të Strugës

Flamuri shqiptar është hequr nga vargu i flamujve të shumë vendeve të botës të vendosur buzë rrjedhës së Drinit të Zi, në shenjë të “Mbrëmjeve Strugane”.

Mungesa e flamurit kombëtar shqiptar është hasur nga kalimtarët e rastit, të cilët kanë informuar për një gjë të tillë- raporton INA.

Nuk bëhet e ditur se cilat janë motivet për heqjen e flamurit kombëtar, ku qëndronte përkrah flamujve të ndryshëm, ndërsa ndërmarrja komunale “Komunallno” që përkujdeset për këtë gjë, duhet të rikthejë flamurin përkrah flamujve të tjerë.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

Një koment

  1. o do na qin sllavet edhe shum koh deri sa nuk dim me vleru diturin dhe trimirin keto gjera jan te ndara dhe shkojn bashk por allahu na ndihmoft se mjer ne si popull ma shum i japim rendesi te paditurit se te diturit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button