Elvana Gjata kritikohet nga fansat për videoklipin e regjistruar në Greqi: Antishqiptare

Elvana Gjata nuk mund të rehatohet assesi me spotet e saj. Pasi ishte kritikuar për spotin e saj “Me ty”, ajo është kritikuar edhe për spotin e saj më të ri “Afër dhe larg”, të cilin këngëtarja shpenzoi shumë para për ta realizuar në Greqi.

Kënga e cila është klikuar më shumë se 296 769 në youtube.com, pavarësisht që kënga ka marrë lavde të mëdha, prapë ka komente të ndryshme të cilat e akuzojnë këngëtaren se Shqipëria ka vende më të bukura se Greqia dhe se ajo do të mund ta realizonte klipin e saj diku në bregdetin shqiptar.

“113 Dislikes shkojnë vetëm për Greqinë, jo Elvanën!”, ka shkruar një adhurues i Elvanës me pseudonimin FleeshiLeshi, cili ka shtuar se Elvana do të ishte më mirë që atë ta realizonte klipin diku në bregdetin shqiptar.

Komentet në youtube për Elvanën shpesh janë edhe raciste dhe fyese dhe shkojnë kryesisht për grekët dhe sjelljet e tyre raciste kundër emigrantëve shqiptarë. Pikërisht për këtë gjë, adhuruesit shprehin revoltën e tyre më të madhe se pse këngëtarja e tyre e adhuruar e ka realizuar spotin në një shtet në falimentim.

“Mos e klikoni kongen GREECE mo FUCKDUP”, shkruan një tjetër komentues me pseudonimin TheShiningstarful.
Madje, komentuesit kanë komentuar edhe përkatësinë fetare të Elvanës, pasi që këngëtarja ka vënë një kryq në qafë. Shumë prej tyre kanë dashur të dinë a është ajo ortodokse apo e krishterë.

“Elvana duket se do të nxjerrë disa këngë të tjera akoma më të bukura këto kohë. Shpresoj klipet e tjera t’i xhironi diku tjetër”, shkruan një tjetër komentues me emrin volnl.
“Ne Shqipëri, Elvana është artiste shumë e dashur, por populli i konsideron artistet paksa si ambasadore dhe vëzhgon çdo veprim të tyre. Uroj me kohë plagët të shërohen dhe në të ecim përpara pa na u bërë fare vonë për grekët e Greqinë. Suksese E.GJ”, shkruan komentues i radhës.

Elvana ishte kritikuar edhe për klipin “Me ty”, ndërkohë që albumi i saj “Afër dhe larg” është mirëpritur mirë në të gjitha trojet shqiptare.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut —> “Shperndaje”

loading...

5 Komentet

  1. hahahaha ju te ksaj faqes qenkeni rrota kari pz hahahaha skam ndermend te lexoj komentet qe shkruhen nga njeri qe quhet fleshiLESHI hajt ropt mu ne pidh kush shan elvanen dhe klipin e ri, ju jeni njerez te semur, rracista me shum se greket, ikni mer rrota kari zini naj pun me kazem se ngelet me kar ne dor gjith diten

    1. ik mor bole dashit po ca din …..esht normale qe ne duhet shprehim racizen kunder bythqirave grek …kur ata bejn cmosin qe neve shqiptarve te na shofin te vdekur ..e duke kendu keng raciste kunder shqiptarve ne paradat e ushtris —apo ty kjo te duket pak …nese je shqipatr-e -beje reklame vendit tend e jo nje vendi tj ..

    1. sa bukur flet ti, shum me edukat. Tani na ndryshofe mendejn te gjith te mendoj si ty. "Everyone want their point of view to be the judge of jury"; tipik shqiptare me mendime te hidhura.

  2. Spotin , klikuar? ca jan keto llafe, haha. Ore lere mos flit fare shqip mir qe e paske te veshtir.. me mir futja anglisht komplet aty edhe mos e turpro me veten ( tek ai qe e ka shkrujt kete hartim).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button