Stefanoviç: Askush s’i kërkoi Serbisë ta njohë Kosovën

Borko Stefanovic

Shefi i ekipit serb negociator Borko Stefanoviç ka thënë se askush nuk i ka kërkuar Serbisë që ta njohë Kosovën, po që se dëshiron që të bëhet anëtare e BE-së.

Ai ka thënë se askush nuk kërkon nga Serbia që ta njohë Kosovën, “dhe këtë nuk do ta bëjmë, sepse nuk ekziston ndonjë formë që do ta detyronte Serbinë që ta bëjë këtë”.

Në të njëjtën kohë duke folur për dialogun Kosovë-Serbi, ai ka thënë se rezultatet e para konkrete të dialogut, Prishtinë-Beograd mund të priten në fillim të muajit të ardhshëm në raundin e ardhshëm të delgacioneve në Bruksel.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut  
Per me teper klikoni me siper ^^^
“Shperndaje”

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button