“Boboshtica”, gjykata: Një vit burg për kreun e OMONIA-s

Gjykata e Korçës ka dhënë vendimin e saj lidhur me dhunimin e varreve në fshatin Boboshticë. Kështu, kryetari i Omonia-s, Naum Disha është dënuar me një vit burg pasi është shpallur fajtor për shkatërrimin e varrezave të fshatit. Ditë më parë ishte prokuroia e cila dha pretencën e saj lidhur me ngjarjen ku janë përfshirë edhe dy punëtorë. Këta të fundit janë deklaruar të pafajshëm, pasi kanë zbatuar vetëm urdhërin e dhënë nga eprori i tyre. Për dy punëtorët: Alqi Koroveshi dhe Luan Zaçe është vendosur lirimi me kusht.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut  

Per me teper klikoni me siper ^^^  

Nese mendoni se kjo faqe vlen per cdo inforamcion,atehere do tju luteshim te gjithe te na ndihmonit duke e shperndare kete faqe ne profilet tuaja thjeshte duke klikuar ketu “Shperndaje”.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button