Shqiperia protesta masive në 10 qytete në orën 16:00

Partia Socialiste ka planifikuar sot zhvillimin e protestave në rreth 10 qytete të vendit. Sipas deputetëve të Partisë Socialiste protestat do të zhvillohen në orën 16:00.
Protesta më e madhe do të jetë ajo përballë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, ku do të jenë të pranishëm deputetët e Tiranës. Ndërkohë që protestat e tjera janë programuar në qytetet; Gjirokastër, Sarandë, Fushë Krujë, Elbasan, Korçë, Fier, Vlorë, Berat, Durrës.
Në krye të protestat do të jenë ligjvënësit socialist dhe moliti i tyre është anulimi i vendimeve të marra nga KQZ-ja për numërimin e votave të hedhura në kutinë gabuar, për garën për kryetar bashkie në Tiranë.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut

Per me teper klikoni me siper ^^^

Nese mendoni se kjo faqe vlen per cdo inforamcion,atehere do tju luteshim te gjithe te na ndihmonit duke e shperndare kete faqe ne profilet tuaja thjeshte duke klikuar ketu “Shperndaje”.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button