Shkëndija kampion i Maqedonisë

Tifozeria e “cmendur” e Shkendijes

Pas një sezoni të shkëlqyeshëm dhe të jashtëzakonshëm, skuadra shqiptare nga Tetova, Shkëndija, arrin të shpallet kampion i Ligës së Parë të Maqedonisë, tri javë para përfundimit të kampionatit.

Në ndeshjet e kësaj jave, barazoi konkurrentit i vetëm për titull Metalurgu, ndërkaq Shkëndija regjistroi fitore, ashtu që skuadra shqiptare shpallet kampion i Ligës së Parë të Maqedonisë, ndërsa ky është viti i dytë me radhë që një skuadër shqiptare shpallet kampion, pasi vitin e kaluar u shpall skuadra tjetër nga Tetova, Renova.

Ndërkohë, pritet festë e madhe e tifozëve tetovarë, derisa festa do të vazhdojë edhe gjatë ndeshjes së ardhshme që ekipi i Shkëndisë do ta zhvillojë në shtëpi përballë Rabotnickit.

Nga faqa ne facebook: Te behemi 50.000 veta kunder regjistrimit te fese & kombesise.Loje e Grekut

Per me teper klikoni me siper ^^^

Nese mendoni se kjo faqe vlen per cdo inforamcion,atehere do tju luteshim te gjithe te na ndihmonit duke e shperndare kete faqe ne profilet tuaja thjeshte duke klikuar ketu “Shperndaje”.

loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button