Shqiptari që po mahnit Zvicrën konkuron dhe me kenge shqiptare (VIDEO)

Fatlum Musliu, 20-vjeçar nga Lugina e Preshevës, ka arritur të kualifikohet për në finalen e shout “Supertalentet nga Zvicra Lindore”, shkruan e përditshmja zvicerane “Der Rheintaler”.
Për herë të parë Fatlumi kishte filluar me vallëzim në moshën 14-vjeçare, sikundër tregon:
“Inspirimin e kam marrë nga filmi i cili quhet ‘You Got Servet’. Më pëlqeu pa masë dhe që nga ai moment më lindi ideja për vallëzuar. Edhe prindin e kam një valltar të mrekullueshëm në valle popullore”, ka deklaruar Fatlumi.
Gjatë paraqitjes së tij, ai kishte përkrahur me ovacione të shumtë nga publiku i “Bodensee-Arena“ në Kreuzlingen.
Edhe artisti i njohur zviceran DJ B kishte paralajmëruar se shqiptari të cilin ai e quajti „diamant“, di të kalojë pengesën e gjysmëfinales, raporton Albinfo në Zvicër.
Nga ana tjetër, edhe juria e shout ishte mahnitur nga paraqitja e Fatlumit, ndërsa  DJ Bobo kishte deklaruar: “Diamanti është duke shkëlqyer lehtë. Shpresoj se deri në finale, ai do të ndizet i tëri“. Më pas, anëtarja tjetër Christa Rigozzi ka plotësuar: „Ti je një çelan“. Roman Kilchsperger i ka dhënë një kompliment paksa provokativ: „Po të isha ndonjë femër, do të bëja çmos që të të përfitoja“, duke plotësuar: „Po të ishte shou një birrë e freskët, ti do të ishe gllënjka e parë“.
Finalja është paraparë për të dielën më 20 mars të këtij viti, ndërsa në të do të garojnë Fatlumi dhe tetë finalistë të tjerë. Çmimi kryesor është një shumë në të holla prej 100.000 frangave.

Per me teper klikoni me siper ^^^

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button