Trevat

Samiti i ‘Open Balkan’/ Zaev e konfirmon: Kjo do të jetë pjesëmarrja ime e fundit

Është duke u zhvilluar ditën e sotme samiti i “Open Balkan” në Pallatin e Kongreseve me pjesëmarrjen e Zaev, Vuçiç…

Lexo më shumë »

“Askush nuk mund…”/ Pasi vendosi foton me emblemën e UÇK-së, Thaçi mesazh në shqip dhe anglisht

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka reaguar për herë të parë në rrjetet sociale pas akuzave kundër tij nga ana…

Lexo më shumë »

The Guardian: Albin Kurti akuzon të dërguarin e Trump për nxitje dhe ndërhyrje në votimin për rrëzimin e qeverisë

Marre nga: “The Guardian” Albin Kurti pretendon se Richard Grenell është i përfshirë në nxitjen e votimeve që rrëzuan qeverinë.…

Lexo më shumë »

Shqipëria ‘zgjidh’ krizën në Gjermani! Kompania e njohur furnizon rrjetin e supermarkeve me 9 mijë pako letra higjienike

Një kompani shqiptare ka plotësuar nevojën më emergjente të Gjermanisë krijuar nga pandemia COVID-19. 9 mijë pako letra higjienike “Petal”…

Lexo më shumë »

Albin Kurti bën testin: Kam frikë për familjen, ja pse u testuan të gjithë në Kryeministri

Kryeministri në ikje i Kosovës, Albin Kurti, tha se të gjithë personat që punojnë në Kryeministri janë testuar për koronavirus.…

Lexo më shumë »

Albin Kurti: Grenell është i përfshirë në krizën politike në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti deklaroi se i dërguari i posaçëm i presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për…

Lexo më shumë »

Eurodeputetët thirrje BE-së për heqjen e vizave për Kosovën

Komiteti i Punëve të Jashtme i Parlamentit Evropian miratoi sot një raport për Ballkanin Perëndimor, i cili kërkon përfshirje më…

Lexo më shumë »

Deutsche Welle: Kosova, këtë javë me qeveri të re?

Presidenti Thaçi paralamëroi se këtë javë do të ndërmarrë hapat kushtetues për të mundësuar një qeveri të re të Kosovës.…

Lexo më shumë »

Baton Haxhiu: Albin Kurti kafshon dorën e atij që e ushqen!

Nga Baton HAXHIU Për rreth një dekadë e gjysmë, Albin Kurti i ka shitur mend jo vetëm krejt Kosovës, por…

Lexo më shumë »

I dërguari i posaçëm i Donald Trump: E kemi thënë shpesh, s’kam biseduar kurrë për shkëmbim territoresh Kosovë-Serbi

Ambasadori Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes Kosovë – Serbi, sërish hodhi…

Lexo më shumë »
Back to top button